به گزارش پایگاه خبری وطن بیدار به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ رئیس پلیس فتا استان البرز با اشاره به گسترش آموزش های مجازی برای کودکان در شرایط کرونایی امروزه، از خانواده ها خواست مراقب اعتیاد و وابستگی اینترنتی فرزندان خود در این محیط باشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس سرهنگ “رسول جلیلیان” در گفت و گو با خبرنگارپایگاه خبری پلیس گفت: علاوه بر اعتیاد اینترنتی، دسترسی به محتوای نامناسب، آسیب های جسمی و ارتباط با افراد ناشناس موارد دیگری از آسیب های گوشی های هوشمند به شمار می رود.
وی افزود: همراهی و هماهنگی والدین با فرزندان و نظارت بر رفتار و فعالیت سایبری آن‌ها یک ضرورت بوده چرا که ناآگاهی والدین، موجب آسیب ها و تهدیدات گوناگون خواهد شد.
سرهنگ جلیلیان خاطرنشان کرد: افزایش تعاملات خانوادگی یکی از راه های کنترل کودکان در فضای مجازی است و خانواده ها باید برای استفاده کودک از اینترنت زمان معین و هدف در چهارچوب خاص تعیین کنند.
وی یادآورشد: کودکان در وبگردی ها برخی مواقع به موضوعاتی برخورد می کنند که متناسب با سن آن ها نیست که خانواده‌ ها باید زمان حضور فرزندان در این فضا ، همه جوانب اعم از تهدید و آسیب را در کنار قابلیت‌های آن مد نظر قرار دهند.
رییس پلیس فتا البرز افزود: امروزه کودکان و نوجوانان زمان زیادی را در روز صرف بازی‌های آنلاین، استفاده از اپلیکیشن‌ها و یا حضور در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند و این فعالیت‌ها اغلب به دور از چشم والدین بوده و نظارت دقیقی هم برآنان وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: حضور در فضای مجازی و استفاده از ابزارها و امکانات متنوع آن برای خانواده و فرزندان امری اجتناب‌ ناپذیر است و یکی از روش های محدود کردن فعالیت کودکان در فضای سایبر، استفاده از نرم افزارهای کنترلی مختص کودکان و نوجوانان استفاده کنند.
سرهنگ جلیلیان اظهار داشت: حفظ سلامت جسمی و روحی فرزندان و جلوگیری از سوء استفاده احتمالی ازسوی مجرمان سایبری امری ضروری است و اگر فعالیت فرزندانشان را در این فضا کنترل نشود، می تواند آسیب های غیرقابل جبرانی را در بر داشته باشد.
وی تاکید کرد: پلیس فتا همواره در حال آگاه سازی خانواده ها و کاربران فضای مجازی از طریق رسانه ها و شبکه های اجتماعی است و لازم است خانواده ها نیز افزایش سطح آگاهی و رصد دائم فعالیت های کودکان و نوجوانان در فضای سایبر، از آسیب های احتمالی که متوجه فرزندانشان است، پیشگیری کنند.

Print Friendly, PDF & Email