شهردارکرج در بازدید از پارک عطار در حاشیه اتوبان تهران– قزوین، خواستار پیگیری ویژه معاونت حمل ونقل وترافیک این نهاد در جهت مذاکره با اداره کل راهداری استان برای احداث لاین کُندرو و ایجاد راه دسترسی برای مسافرین گذری به این مجموعه تفریحی وگردشگری شد.

به گزارش پایگاه خبری وطن بیدار و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مدیریت شهری؛ مصطفی سعیدی با همراهی معاون مدیرکل حوزه شهردار وجمعی ازمشاورین و اصحاب رسانه ضمن بازدید از پروژه های سطح شهر، در محل پارک ۸.۵ هکتاری عطار واقع در بلوار شهید ایرانی حصارک حضور یافت و خواستار پیگیری ویژه معاونت حمل ونقل وترافیک برای مذاکره با اداره کل راهداری البرز جهت احداث لاین کندرو و ایجاد راه دسترسی به پارک جهت استفاده شهروندان و مسافرین گذری شد.

پیش بینی احداث مجتمع رفاهی بین راهی در اراضی جنب پارک عطار

وی افزود: شهرداری کرج جهت رفاه حال مسافرین گذری قطعه زمین یک هکتاری (قابل افزایش تا دو هکتار) را جهت احداث مجتمع رفاهی و پمپ بنزین در نظر گرفته و مراحل انتخاب سرمایه گذار نیز تا حدودی پیش رفته لکن برخی موانع که یکی از آنها عدم وجود راه دسترسی مناسب به اتوبان تهران- قزوین می باشد، مانع از عملیاتی شدن آن گردیده است.

شهردارکرج با تاکید بر اینکه به جهت عرض کم آزادراه در محدوده پارک عطار، شهرداری با احداث لاین کندرو در اراضی خود موافقت کرده است، خاطر نشان کرد: شهرداری با رعایت ضوابط راهداری بر تحقق راه دسترسی تاکید دارد و باور داریم که با توجه به هزینه کرد سنگین جهت ساخت پارک عطار باید به عنوان مجموعه ای تفریحی فرا شهری مورد استفاده قرار گیرد.

یادآور می شود پارک ۸ و نیم هکتاری عطار با ۱۶ عدد آلاچیق خانوادگی، ۱۶ سکوی نشیمن، ۲ زمین بازی چندمنظوره با وسایل بازی کودکان وسرویس بهداشتی آماده خدمات‌رسانی به شهروندان است و درصورت ایجاد راه دسترسی به آن از سمت اتوبانِ تهران- قزوین، مسافرین گذری نیز می تواند برای ساعاتی میهمانِ شهر باشند و خستگی مسیر را از تن به در کنند.

مساحت اصلی پارک که در دو فاز احداث گردیده، ۱۰ هکتار می باشد که با توجه به احداث آن جنب ایستگاه پلیس راهور، در واقع بخشی از محوطه و فضای پارک تحت عنوان پارکینگ این ایستگاه مورد استفاده قرار می گیرد که این مسئله مورد انتقاد شهروندان قرار گرفته است. پروژه احداث مجتمع رفاهی بین راهی در اراضی پارک عطار (شهید ایرانی) یکی از طرح های مشارکتی شهرداری کرج جهت درآمدزایی پایدار است که عملیاتی شدن آن منوط به تامین راه دسترسی به آزادراه تهران- قزوین با احداث لاین کندرو می باشد و تحقق آن نیاز به مجوز و موافقت اداره کل راهداری استان دارد.