رئیس اداره ساخت و توسعه راه‌های فرعی و روستایی راهداری البرز از اجرای دو پروژه راه روستایی با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 500 میلیون تومان در شهرستان چهارباغ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وطن بیدار به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز، اکبر کائیدی، از اجرای پروژه بهسازی و روکش آسفالت راه روستایی عرب‌آباد خسروی خبر داد و گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به طول دو کیلومتر اجرا شد.
وی افزود: اجرای این پروژه از اواسط فروردین ماه کلید خورد و پس از دو ماه به بهره‌برداری رسید.
این مسئول در ادامه به اجرای پروژه لکه‌گیری و روکش آسفالت محور آران- زکی‌آباد و سلطان‌آباد به شهرک ابریشم اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه از مردادماه سال جاری آغاز می‌شود.
کائیدی تصریح کرد: این پروژه به طول یک کیلومتر با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان و در مدت ۱۸ ماه اجرا و به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس اداره ساخت و توسعه راه‌های فرعی و روستایی راهداری البرز در ادامه گفت: در استان البرز هزار و ۷۱ کیلومتر راه روستایی وجود دارد که ۷۹۲ کیلومتر آن آسفالته است.
وی با اشاره به اینکه طول راه‌های اصلی، شریانی، بزرگراهی و آزادراهی استان در مجموع ۴۱۰ کیلومتر است، گفت: طول راه‌های روستایی البرز تقریبا دو برابر این رقم است.
این مسئول بیان کرد: از ۲۶۲ روستای بالای ۲۰ خانوار استان، ٢۴٣ روستا دارای راه آسفالته است و درحال حاضر ٩٣ درصد از راه‌های روستایی البرز آسفالت شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email