به گزارش پایگاه خبری وطن بیدار به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر کرج؛ حجت الاسلام علیرضا سعیدی در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه در خصوص بودجه پیشنهادی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اظهار کرد: در ایام اغتشاشات اخیر، به موجب شعارنویسی های صورت گرفته، بسیاری از دیوارهای سطح شهر آسیب دیدند. وی با […]

به گزارش پایگاه خبری وطن بیدار به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر کرج؛ حجت الاسلام علیرضا سعیدی در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه در خصوص بودجه پیشنهادی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اظهار کرد: در ایام اغتشاشات اخیر، به موجب شعارنویسی های صورت گرفته، بسیاری از دیوارهای سطح شهر آسیب دیدند.

وی با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیر اساسی جهت زیباسازی شهر بیان کرد: می توان برخی از این دیوارها را با مطالب آموزشی، تربیتی، فرهنگی،فرهنگ شهروندی و … طراحی کرد. البته منظور، دیوارنگاری که مستلزم هزینه های سنگین است نیست، بلکه می توان طی هماهنگی با گروه های هنری، مطالبی را روی این دیوارها طراحی کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شورای شهر کرج با اشاره به در نظر گرفتن ۲۰ میلیارد تومان برای ساماندهی ورودی ها و خروجی های شهر، با طرح این سوال که با این مبلغ، قرار است چند ورودی و خروجی ساماندهی شود؟ عنوان کرد: در صورتی که مطالعات این طرح انجام شده، طرح پروژه ارائه شود تا درباره آن اظهار نظر شود.

حجت الاسلام سعیدی با تاکید بر اینکه باید ردیفی نیز برای مطالعه ارزیابی تاثیرات فرهنگی و اجتماعی هر پروژه در نظر گرفته شود و متخصصین امر، این موضوع را مورد بررسی قرار دهند، خاطرنشان کرد: پیشنهاد من این است که ردیفی در بودجه برای این موضوع دیده شود زیرا سازمانی که ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه می کند، باید به ارزیابی تاثیرات فرهنگی و اجتماعی پروژه های خود بپردازد.

وی با بیان اینکه قصد تجمیع و هدفمند کردن بودجه های فرهنگی در سازمان ها و مناطق مختلف و هزینه کرد آن ها در راستای سیاست های کلی مصوب در کمیسیون فرهنگی را داریم، بر ضرورت مطالعه طرح تپه های مرادآب و بی نهایت و المان تپه موشکی تاکید کرد و گفت: پیشنهاد می کنم از طرح ها و ایده های برتر جشنواره برگزار شده با مشارکت دانشگاه مشکات ولایت استفاده شود تا نیاز به طراحی پروژه جدید نباشد.