به گزارش پایگاه خبری وطن بیدار؛ در حالیکه از ابتدای امسال تا ۱۷ تیر ماه میزان مصرف آب هم استانی های البرزی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش داشته، آبفای البرزرعایت بیشتر صرفه جویی در مصرف آب را توصیه کرد.به گزارش روابط عمومی آبفای البرز با توجه به افزایش شدید دمای هوا […]


به گزارش پایگاه خبری وطن بیدار؛ در حالیکه از ابتدای امسال تا ۱۷ تیر ماه میزان مصرف آب هم استانی های البرزی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش داشته، آبفای البرزرعایت بیشتر صرفه جویی در مصرف آب را توصیه کرد.
به گزارش روابط عمومی آبفای البرز با توجه به افزایش شدید دمای هوا و افزایش مصرف آب، احتمال کاهش حجم مخازن ذخیره آب در بعضی از ساعتها بخصوص در پیک مصرف (قبل از ظهر و هنگام غروب) و افت فشار در برخی مناطق استان بخصوص در طبقات بالای ساختمانها متصور است. بنابراین بمنظور برخورداری تمام هم استانی ها از نعمت آب در کلیه ساعتهای شبانه روز، رعایت صرفه جویی و پرهیز از مصارف غیر ضروری لازم است.
این گزارش با اشاره به اینکه مردم لازم است حداقل ۲۰ درصد در مصارف خود صرفه جویی کنند، تصریح کرده است : افزایش جمعیت ازیکسو و دمای بیش از ۴۰ درجه ای دمای هوا و روشن شدن کولرهای آبی، رشد مصرف و محدودیتهای شبکه توزیع برق و… از سوی دیگراز جمله عواملی هستند که در کنار رعایت نشدن روشهای درست مصرف آب می تواند موجب بروز کم آبی و افت فشار در بعضی از مناطق شود.
بر اساس گزارش روابط عمومی آبفای البرز، در حال حاضر میزان سرانه مصرف آب توسط هر یک از شهروندان بالغ بر ۲۵۰ لیتر در شبانه روز است که۶۶ درصد بالاتر از استاندارد های تعریف شده ( ۱۵۰ لیتر در شبانه روز)است، بنابراین تصحیح الگوهای رفتاری و مصرفی توسط شهروندان و اعمال دقیق مدیریت مصرف می تواند از تنش آبی جلوگیری کند.
بر اساس این گزارش، تنظیم شناور کولر ها ، کوتاه کردن زمان استحمام، حذف موارد غیر ضروری مثل شستن حیاط، کوچه و خیابان و خودروها با شیلنگ آب، آبیاری درختان و فضای سبز منازل در شب و یا صبح زود (بدون غرقاب کردن) و… از جمله توصیه های آبفای البرز به شهروندان این استان است.