معاون توسعه مدیریت و منابع این اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: از ابتدای سال تاکنون 156 تابلو و بیلبورد تبلیغاتی غیرمجاز از راه‌های البرز جمع‌آوری شده است.

به گزارش پایگاه خبری وطن بیدار؛ به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز، ابراهیم مردانی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۶۶ تابلو و بیلبورد غیرمجاز در راه‌های استان شناسایی شده است، اظهار کرد: از این تعداد ۱۵۶ تابلو تاکنون جمع آوری شده است.
وی افزود: براساس قانون ایمنی راه‌ها، نصب هرگونه تابلوی تبلیغاتی و اختصاصی در حریم راه‌ها باید صرفا با مجوز سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و طی شدن روال مربوطه شامل مکان‌یابی صحیح محل نصب تابلو، میزان بازتابش نور و … انجام شود.
این مسئول رعایت اصول ایمنی را لازمه اخذ مجوز نصب تابلو دانست و گفت: متقاضیان برای نصب تابلوهای تبلیغاتی در حاشیه راه‌ها می‌توانند با مراجعه به اداره‌کل حمل و نقل استان نسبت به اخذ مجوز مطابق استانداردهای لازم اقدام کنند.
مردانی در پایان یادآور شد: جمع‌آوری تابلوهای غیرمجاز از راه‌ها علاوه بر بهبود نمای بصری جاده‌های استان، در کاهش بار ترافیک و تصادفات جاده‌ای نیز تاثیر بسزایی دارد.