فرماندار کرج و رئیس مرکز حوزه انتخابیه شهرستان های کرج، فردیس و اشتهارد از احراز صلاحیت ۴۴۵ نفر از داوطلبان انتخابات مجلس در این حوزه انتخابیه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وطن بیدار؛ یحیی رمضانی روز شنبه ۲۰ آبان با پایان زمان بررسی احراز صلاحیت داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: داوطلبانی که صلاحیت آنها در هیات اجرایی مورد تایید قرار نگرفته و یا احراز نشده می توانند به مدت چهار روز از تاریخ ۲۱ /۱۴۰۲/۰٨ تا ۱۴۰۲/۰٨/۲۴ ( ساعت ٨ صبح الی ۱٨ عصر) تنها از طریق مراجعه به نشانی الکترونیکی وزارت کشوربه آدرس الکترونیکی keshvar.moi.ir اعتراض خود را به صورت مستدل ثبت نمایند.

رمضانی ادامه داد: پس از ثبت نام تعداد ۵۲۷ کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، در حوزه انتخابیه فرمانداری کرج ( کرج، فردیس و اشتهارد)، روند بررسی صلاحیت های داوطلبان با حضور اعضای هیات اجرایی، حقوقدانان و هیات نظارت از تاریخ ۴ آبان ماه آغاز شد و تا ۱٨ آبان ماه نیز ادامه داشت.

وی افزود: بر این اساس ۴۴۵ نفر صلاحیت شان مورد تایید هیات اجرایی قرار گرفت و برای ۲٨ نفر نیز پاسخی از سوی مراجع پنجگانه دریافت نشد.

فرماندار کرج ادامه داد: همچنین تعداد ۵۴ نفر نیز با توجه به بررسی سوابق ۵ ساله اجرایی عدم احراز صلاحیت شدند.

فرماندار مرکز حوزه انتخابیه کرج، فردیس و اشتهارد در ادامه با اشاره به پایان بررسی احراز صلاحیت های داوطلبان مجلس دوازدهم و اعلام وصول نتایج بصورت مکتوب به هیات محترم نظارت گفت:  نتایج تایید یا عدم احراز صلاحیت داوطلبان نیز در مورخ ۱٨ و ۱۹ آبان ماه به  شخص داوطلب اعلام شد.

وی همچنین تصریح کرد: به استناد تبصره ماده ۶۱ قانون انتخابات و در راستای رعایت حقوق داوطلبان مجلس شورای اسلامی، اشخاصی که صلاحیت آن ها در هیات اجرایی مورد تایید قرار نگرفته و یا احراز نشده می توانند به مدت ۴ روز از تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ تا ۱۴۰۲/۰۸/۲۴  از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ تنها از طریق مراجعه به نشانی الکترونیکی وزارت کشوربه آدرس الکترونیکی keshvar.moi.ir اعتراض خود را به صورت مستدل ثبت نمایند.

رمضانی در ادامه با اشاره به تعداد ثبت نام داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در این حوزه انتخابیه نیز گفت: از زمان شروع ثبت نام های داوطلبان مجلس خبرگان رهبری از تاریخ ۱۴۰۲/۰۸/۱۴  تا ۱۴۰۲/۰۸/۲۰  تعداد ثبت نام کنندگان در حوزه انتخابیه استان البرز ۵ نفر بوده اند که  ۳ نفر از حوزه انتخابیه استان (فرمانداری کرج)  و ۲ نفر نیز از قم و وزارت کشور نام نویسی کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: امروز زمان پایان ثبت نام داوطلبان ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری نیز می باشد و داوطلبان می بایست تا قبل از پایان زمان قانونی ساعت ۱٨ نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.