به گزارش پایگاه خبری وطن بیدار؛ وزیر کشور با اشاره به راه اندازی خط تولید اتوبوس های برقی در کشور اعلام کرد: کرج بعنوان اولین کلانشهر کشور صاحب اتوبوس برقی شد و پروژه برقی سازی تاکسی ها نیز در دستور کار قرار دارد.  دکتر احمد وحیدی روز سه شنبه در حاشیه آیین رونمایی از اتوبوس […]

به گزارش پایگاه خبری وطن بیدار؛ وزیر کشور با اشاره به راه اندازی خط تولید اتوبوس های برقی در کشور اعلام کرد: کرج بعنوان اولین کلانشهر کشور صاحب اتوبوس برقی شد و پروژه برقی سازی تاکسی ها نیز در دستور کار قرار دارد.

 دکتر احمد وحیدی روز سه شنبه در حاشیه آیین رونمایی از اتوبوس های برقی شهر کرج به خبرنگاران گفت: کلانشهر کرج اولین شهر کشور است که از مزایای اتوبوس های برقی بهره مند می شود؛  وی اظهار کرد: تلاش ها بر این است تا با اختصاص یارانه و کمک شرکت سازنده بتوان از مزایای اتوبوس های برقی در شهرهای پرجمعیت کشور استفاده کرد.

 وحیدی گفت : اکنون بین ۵۰ تا ۶۰ درصد قطعات اتوبوس ها ساخت داخل کشور است و تلاش ها برای بومی سازی کامل این اتوبوس ها ادامه دارد،  وی با قدردانی از استاندار البرز و شورا و شهرداری کرج بجهت سرعت بخشی به پروژه برقی سازی اتوبوس ها اظهار کرد: زیر ساخت های مورد نیاز این اتوبوس ها در کرج در حال تامین وتکمیل است.

 وزیر کشور بیان کرد: در کنار برقی سازی اتوبوس ها ، پروژه برقی سازی تاکسی ها نیز در دست اقدام قرار گرفته است تا بتوانیم از آلودگی زیست محیطی شهرها بکاهیم؛ وی با اشاره به اهتمام دولت و مدیریت شهری کرج برای تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی البرز از جمله آزاد راه شهید سلیمانی کرج گفت : عملیات تکمیل این پروژه با سرعت در حال انجام است.

 وحیدی افزود: با تکمیل آزاد راه شهید سلیمانی بخش زیادی از ترافیک کلانشهر کرج و استان البرز روان سازی خواهد شد،  وزیر کشور در سفر به استان البرز از آزاد راه شهید سلیمانی نیز بازدید بعمل آورد.

  • نویسنده : علیرضا نصیرمنش